Projekty

Projekt Mobilny

Ten mobilny projekt edukacyjny zabrał uczniów na wyprawę na inną planetę, na której wspólnie sprawdzali czy są warunki dogodne do życia. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega fenomen łoża fakira, dlaczego balon nie pęka ugniatany na ostrzach gwoździ, wulkany polhydrolowe, doświadczenie przy użyciu wykałaczki, dzieło dymne, chemiczną gaśnicę oraz wiele innych doświadczeń, które można też samodzielnie wykonać w domu.

Czytam z Klasą

Jest to niezwykły projekt międzynarodowy, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w którym poprzez czytanie lektur, uczniowie włączają się w aktywną działalność edukacyjną. Poruszane są ważne wątki natury ekologicznej, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym. Postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska. Wszystko to jest spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawiają się trzy moduły, z których każda jest bezpośrednio związana z porą roku (jesień, zima, wiosna).

PrzyGOTUJMY lepszy świat

Klasy 1-3 przystąpiły do programu „PrzyGOTUJMY lepszy świat”,  którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Dlatego uświadamiamy, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska.

Celem akcji jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od dzieciństwa. Dzięki programowi szkolnemu w angażujący i atrakcyjny sposób dzieci odkryją, jak pyszne i łatwe w przygotowaniu mogą być zdrowe dania oraz dowiedzą się, dlaczego jest to tak ważne zarówno dla ich zdrowia, jak i dla środowiska. 

MegaMisja

Brak opisu. Nie znaleziono na stronie.

Edukacja ekologiczna

W ramach realizacji programu „Edukacja ekologiczna dzieci w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych” w naszej szkole klasy 7 brały udział w warsztatach prowadzonych przez pana Piotra Ociepkę z Powiatowego Centrum Ekologicznego w Limanowej. Celem programu było uświadomienie potrzeb oraz naturalnych prawidłowych postaw wobec przyrody i środowiska. W pierwszej części uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej środowiska przyrodniczego, zanieczyszczeń, ochrony oraz wpływu zanieczyszczeń na organizmy żywe.  W drugiej części każdy uczestnik otrzymał zeszyt ćwiczeń do uzupełnienia, a chętni, zestawy do badania wody. Na zakończenie i podsumowanie wszyscy uczestnicy otrzymali eko-plecaki.

DZWONKI LEKCYJNE

 

nr lekcji czas trwania
1. 8:00 – 8:45      
2. 8:50 – 9:35     
3. 9:50 – 10:35    
4. 10:40 – 11:25     
5. 11:40 – 12:25     
6. 12:30 – 13:15     
7. 13:25 – 14:10     
8. 14:15 – 15:00  

BIBLIOTEKA

Szkolna biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-13:30

RADA RODZICÓW

W skład Rady Rodziców wchodzą:

przewodnicząca: Ewa Kamieniarz

z-ca przewodniczącej: Monika Kapturkiewicz

Sekretarz: Małgorzata Mrózek

Kontakt z Przewodniczącym Rady Rodziców jest możliwy poprzez adres e-mail: …………….

Wpłaty można dokonywać za pośrednictwem nr rachunku
………………………………

KONTAKT

Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie

adres: Jurków 115, 34-643
telefon: 18 334 00 22
e-mail: zpojurkow@gminadobra.pl

NIP: 737-18-32-885
REGON: 490 670 844

Przejdź do E-dziennika

Trwa ładowanie strony