Już kolejny raz mieliśmy przyjemność zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w XXI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM pod hasłem „Nasza Moc, Nasza Planeta” organizowanym 21 kwietnia 2026 r. w SOSW w Dobrej z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Uczniowie zmierzyli się w 7 konkurencjach:
1. Test – wiedza ogólna.
2. Twierdzenia – wiedza ogólna.
3. Ochrona przyrody – odnawialne źródła energii.
4. Rozpoznaj Park Narodowy.
5. Mapa – zaznacz wybrane Parki Narodowe.
6. Segregacja śmieci – Jak prawidłowo segregować.
7. Plakat.
Rywalizacja była ostra i zacięta a różnice w zdobytych punktach za poszczególne konkurencje niewielkie. Ale wszyscy bawili się wspaniale a zdrowa rywalizacja potęgowała chęć zwycięstwa. Znowu udało się stanąć na podium! Brawo Alicjo, Kingo i Madziu!
Dziękujemy SOSW za świetne nagrody oraz fantastyczną atmosferę! Zawsze do Was z chęcią wracamy!
—
Barbara Twaróg








