Rodzicu, szukaj drogi do swojego dziecka

Każdy rodzic pragnie by jego dziecko było szczęśliwe, radosne i zadowolone. Choć staramy się być idealnymi rodzicami nie zawsze nam się to udaje. W dzisiejszym świecie nie jest łatwo pogodzić pracę zawodową  i obowiązki domowe. Coraz trudniej jest nam znaleźć czas dla naszej pociechy. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze dziecko wyrosło na samodzielnego, uczciwego, i kreatywnego człowieka musimy od najmłodszych lat czuwać nad jego wychowaniem i zaspakajać jego podstawowe potrzeby.

Największy dar od rodziców to ich miłość, którą okazują na wiele sposobów np. spontanicznym przytuleniem, uściskiem, wycałowaniem dziecka, zadowoleniem z jego postępów, pocieszeniem, gdy zrobi sobie krzywdę lub coś mu nie wyjdzie oraz czuwaniem nad jego bezpieczeństwem. To właśnie miłość rodziców budzi w dziecku zdolność do odwzajemniania tego uczucia. Dzieci kochane i szanowane przez rodziców zdobywają wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, co później pozwala mu żyć w zgodzie ze sobą, przystosować się do każdego otoczenia jak również odnosić się z szacunkiem do samych rodziców. Pamiętać musimy, aby okazując miłość nie uzależniać tego uczucia od jakiegoś zachowania. Dziecko musi wiedzieć, że jest kochane, bez względu na to, co zrobi. Jeśli uzna, że miłość rodziców jest czymś, co można stracić, ponieważ jest niegrzecznym, zburzy to jego poczucie bezpieczeństwa. Będzie żyło w ciągłym lęku przed utratą tego, co dla niego jest najważniejsze. Taki stres może doprowadzić nawet do kłopotów z nauką.

Drogi rodzicu…

 • Przyglądaj się dziecku, jak komuś odbywającemu ciężką wspinaczkę na wysoką górę.
 • Zauważaj jego mocne strony.
 • Naucz się słuchać.
 • Szanuj uczucia swojego dziecka.
 • Każdego dnia doceń coś, co dziecko robi dobrze.
 • Dziel się z dzieckiem swymi odczuciami.
 • Bądź stanowczy, pomagając dziecku dokonywać zdrowych wyborów.
 • Zacieśniaj więź między domem a szkołą. Dziel się z wychowawcą tym, co lubisz i podziwiasz w swoim dziecku.
 • Ucz swoje dziecko, że nie jest tylko samym ciałem.
 • Twórz i pielęgnuj pozytywną atmosferę w domu.
 • Ciesz się i baw ze swoim dzieckiem.
 • Dawaj dziecku to, co masz w sobie cennego i ważnego.
 • Interweniuj, gdy twoje dziecko mówi o sobie negatywnie.
 • Mów szczerze o wszystkich oczekiwaniach – swoich własnych i dziecka.
 • Pozwalaj dziecku brać udział w decyzjach i wyborach dotyczących jego samego i własnej rodziny.
 • Słuchaj nie osądzając.
 • Jasno formułuj wymagania.
 • Wprowadź na stałe humor w wasze życie.
 • Nigdy nie zawstydzaj, nie ośmieszaj ani nie wprawiaj dziecka w zakłopotanie.
 • Okazuj swemu dziecku miłość bez stawiania warunków.

Wzajemna miłość pozwoli rodzicom i dziecku być sobą i czuć się szczęśliwym!

DZWONKI LEKCYJNE

 

nr lekcji czas trwania
1. 8:00 – 8:45      
2. 8:50 – 9:35     
3. 9:50 – 10:35    
4. 10:40 – 11:25     
5. 11:40 – 12:25     
6. 12:30 – 13:15     
7. 13:25 – 14:10     
8. 14:15 – 15:00  

BIBLIOTEKA

Szkolna biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-13:30

RADA RODZICÓW

W skład Rady Rodziców wchodzą:

przewodnicząca: Ewa Kamieniarz

z-ca przewodniczącej: Monika Kapturkiewicz

Sekretarz: Małgorzata Mrózek

Kontakt z Przewodniczącym Rady Rodziców jest możliwy poprzez adres e-mail: …………….

Wpłaty można dokonywać za pośrednictwem nr rachunku
………………………………

KONTAKT

Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie

adres: Jurków 115, 34-643
telefon: 18 334 00 22
e-mail: zpojurkow@szkola.wp.pl

NIP: 737-18-32-885
REGON: 490 670 844

Przejdź do E-dziennika

Trwa ładowanie strony